poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Lidzbark Warmiński I rd. Mistrzostw Strefy Północnej

Sezon 2015 czas rozpocząć !

W minioną niedziele nasz Team wziął udział w pierwszych zawodach okręgowych, w Lidzbarku Warmińskim. Start był doskonałą okazją do sprawdzenia przygotowania i umiejętności zawodników.Mirek Kowalski w sezonie 2015 startuje motocyklem KTM 450 . Przygotowania do sezonu trwają od wielu miesięcy , a zawody strefowe miały być swego rodzaju testem .


Maszyna startowa #84 Mirosław Kowalski

Zrównoważona jazda, i pech Jacka Olszewskiego doprowadziła do zwycięztwa w zawodach, w klasie MX Masters.
Nowy motocykl, i przesiadka z innej marki, zawsze generuje trochę problemów. Tak tez było w pierwszym wyścigu, ale korekta ustawień zawieszenia zniwelowała problem, a reszta poszła gladko.

Klasa MX65

Nasz najmłodszy odłam Team'u wybrał się na piewsze zawody, w sponsorskich barwach KTMsklep, mxkowalski.

Po ciężko przepracowanej zimie, nikt nie wiedział gdzie jest w stawce jego mejsce, i jak pojedzie konkurencja.

Team wystąpił w składzie:

Masteusz Szafrański #64 , Jakub Kowalski #84, Atrur Gałuszka #23, Filip Rogowski #800, Mikołaj Białecki #132.#132 Mikołaj Białecki #23 Artur Gałuszka #64 Mateusz Szafrański #84 Jakub Kowalski #800 Filip Rogowski

Wyścigi to zawzięta walka od samego początku, do samego końca. Pierwszy start "holeshot" wygrał Jakub Kowalski#84 , meldując się  pierwszy na zakręcie po starcie. Pecha miał Mikołaj Białecki #132, który jadąc na drugiej pozycji, niestety z powodu awarii sprzęgła musiał zjechać po 4 okrążeniach, nie kończąc wyścigu. Na trzeciej pozycji zameldował się Artur Gałuszka #23, 7 miejsce Mateusz Szafrański i 8 pozycja Jakub Kowalski.

II Wyścig to wygrany start "holeshot" Mikołaja Białeckiego #132, który finalnie na 5 okrążeniu straciał prowadzenie, na rzecz Olafa Włodarczaka, i ukończył wyścig na drugiej nie zagrożonej pozycji, finalnie 4 pozycja.
Ciężką walkę musiał stoczyć Artur Gałuszka, chcąc obronić trzecią pozycję - udało się ! Młodziutki Artur, intensywnie pracował przez zimę, i pierwsze "pudło" w karierze było doskonałą nagrodą za pracę.

Team wypadł OK! 3, 4, 7, 9 miejsce, Filip zdawał licencję, więc nie był klasyfikowany.Chrzest na zawodnika - Fili Rogowski # 800 z powodzeniem zdał egzamin na licencję zawodnika, i przyjął chrzest w postaci zasłużonego klapsa!

Tak właśnie będziemy relacjonować poczynania naszej "małej kadry" z Team'u Sponsorskiego oraz występy Mirka Kowalskiego. Niedługo rozpoczną się zawody w randze Mistrzowskiej, której przebieg również będziemy śledzić, ze szczególną uwagą.
!-- CIASTKA -->