poniedziałek, 8 czerwca 2015

Więcbork - Mistrzostwa Polski Strefy PółnocnejDoskonała organizacja i piękna pogoda towarzyszyły nam podczas tych bardzo dobrze zorganizowanych zawodów. Kids team wystąpił w stałym składzie, obstawiając sporą część maszyny startowej.Zawody dla zespołu dość pechowe. Jako pierwszy poczuł to na swojej skórze Mikołaj Białecki #132, któremu na samym początku pomiaru czasu rozleciała się piasta w kole, czego rezultatem był słaby czas, aż cztery sekundy gorzej niż przy sprawnym motocyklu.

Podczas treningu dowolnego Miki był najszybszy, i nikt nie poprawił jego przejazdu z doskonałym czasem - to dobrze rokowało cyt " nie ukrywam że przyjechaliśmy tu wygrać ! Mikołaj bardzo dobrze zna ten tor i doskonale radzi sobie w takich warunkach. Ostatnie treningi pokazały że Miki przyspieszył znacznie i ma tu ogromne szanse wygrać. Sam start to trening przed rundą M.P "

Plany niestety zostały pokrzyżowane. Podczas czasówki spadł łańcuch i uszkodził skrzynię biegów. Start do pierwszego wyścigu to kataklizm. Od samego startu znikały po kolei biegi, Miki próbował zrobić co się dało, jadąc jednym biegiem nawet doganiał trzeciego zawodnika, ale motor stanął


Kolejnym pechowcem okazał się Mateusz Szafrański #64. Podczas trzeciego okrążenia Mati miał kontakt z leżącym innym motocyklem, co zaskutkowało skrzywieniem prowadnicy łańcucha. Skutek - zerwanie zapinki łańcucha i koniec wyścigu. Drugi wyścig to ambitna walka i siódma pozycja w wyścigu. Mateusz bardzo odważnie pokonywał skoki. Mati popełnił kilka innych błędów, które zaważyły o spadku z piątej pozycji, ale głowa do góry - jest postęp i widać mocną poprawę w stylu jazdy, a przeciwnicy mają coraz więcej pracy podczas walki z Mateuszem.
Jakub Kowalski #84 najmłodszy "rider" w naszym zespole. Kuba jest znany z bardzo dobrych atomowych startów i wspaniałego czystego blokowania przeciwników. Jakub kilka razy pokazał pazur podczas wyścigów, prowadząc za sobą peleton doświadczonych zawodników prawie do mety. Kuba w pierwszym wyścigu przyjechał na siódmej pozycji, drugi wyścig poszedł bardziej pechowo - po wywrotce dziewiąta pozycja.


Filip Rogowski #800 Najmłodszy stażem szofer. Filip ma jeszcze wiele nauki w tym sporcie, ale dzielnie sobie radził w Więcborku. Wysoka temperatura i potwornie ciężki tor nie zrobiły wrażenia na Filipie. Obydwa wyścigi ukończone !Artur Gałuszka #23 najlepiej wypadł z całego zespołu. Pierwszy wyścig to piąta pozycja, drugi wyścig czwarta pozycja po wywrotce Jakuba Hanusza. Ten typ nawierzchni najwyraźniej nie sprzyjał Arturowi, ale upór i wola walki spowodowała że jest w wynikach na wysokiej pozycji. Artur wyraźnie szybciej jedzie na twardych torach , gdzie może wykorzystać swoje doskonale hamowania z szybką redukcją biegów, oraz wejścia po małym. Jeszcze trochę pracy i będzie bardzo szybko !!-- CIASTKA -->